Uzman Klinik Psikolog

Semiha Karadağ

izmir-uzman-klinik-psikolog-semiha-karad

1984 yılında Mersin’de doğmuştur. 2006 yılında Hacettepe Üniversitesi Psikoloji Lisans Programından mezun olmuştur. 2013 yılında Okan Üniversitesi Psikoloji (Klinik Yetişkin Psikolojisi) ve 2018 yılında Okan Üniversitesi Klinik Psikoloji Yüksek Lisans Programlarını tamamlamıştır. Yüksek lisans süresince Bilişsel Davranışçı Terapi eğitimi almış; Prof. Dr. Perin Yolaç ve Dr. Çağla Gülol’un süpervizyonuyla Okan Üniversitesi Klinik Psikoloji Birimi’nde bireysel psikoterapi seansları yürütmüştür. 2012-2014 yılları arasında Bilgi Üniversitesi’nin, teori, uygulama ve süpervizyon derslerini içeren, 580 saatlik Çift ve Aile Terapisi Sertifika Programı’na katılmıştır; farklı aile ve çift terapisi ekolleriyle (sistemik aile terapisi, stratejik ve çözüm odaklı aile terapisi, bilişsel davranışçı aile terapisi, deneyimsel çift terapisi, dinamik çift terapisi, İmago çift terapisi, vs ) çalışan eğitimcilerden ders almıştır.

 

Lisans öğrenimi sırasında Alzheimer Derneği tarafından yürütülen ‘Alzheimer Hastası Yakınlarına Evde Destek Projesi’nde (Şubat-Haziran,2005) görev almıştır. Ayrıca çeşitli kamu kurum ve kuruluşlarında staj yapmıştır. 2006-2007 yılları arasında Ankara İşitkon İşitme, Konuşma ve Ses Bozuklukları Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi’nde artikülasyon ve akıcı konuşma bozuklukları olan çocuklarla çalışmıştır. 2007- 2010 yılları arasında Adana Dr. Ekrem Tok Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Hastanesi’nde görev yapmıştır. Hastanenin ‘gündüz hastanesi’ biriminde şizofreni hastalarına yönelik ruhsal toplumsal beceri eğitimi programı çerçevesinde hastalar ve aileleriyle yapılandırılmış grup terapisi seanslarını yönetmiş ve bireysel görüşme seansları yapmıştır; aynı hastanenin yatılı servislerinde de tanı-değerlendirme ve tedavi programı ekibinde görev almıştır. 2010- 2013 yılları arasında Emniyet Genel Müdürlüğü’nde görev yapmış, polisler ve farklı gruplarla psikolojik değerlendirme ve görüşme seansları yürütmüştür. 2013’den bu yana özel terapi merkezleri ve tıp merkezlerinde, ergen ve yetişkin danışanlarla bireysel terapi, çift terapisi ve aile terapisi çalışmalarını sürdürmektedir. 2018 yılı itibariyle çalışmalarına kurucu ortağı olduğu Navis Psikolojik Danışmanlık Merkezinde devam etmektedir.

Çalışmaları sırasında Bilişsel- Davranışçı Terapi, EMDR (Göz Hareketleriyle Duyarsızlaştırma ve Yeniden İşleme), Şema Terapi, Sistemik Terapi, Çözüm Odaklı Terapi, Stratejik Terapi ve Imago Çift Terapisi yaklaşımları ve yöntemlerinden yararlanmaktadır.

Türk Psikologlar Derneği, EMDR Derneği ve Adana Şizofreni Dostları Derneği üyesidir.

Katıldığı Diğer Eğitimler / Sertifikalar

 • Obsesif Kompulsif Bozukluk Tedavisinde EMDR Uygulamaları (EMDR Derneği, 2019, İzmir)

 • Gebelik ve Doğum Dönemi Sorunları için EMDR Çözümleri (EMDR Derneği, 2018, İstanbul)

 • Zor Vakalar, Başarılı Uygulamalar (EMDR Derneği, 2018, İstanbul)

 • EMDR 1.Düzey Eğitimi ve Süpervizyonu Sertifikası(36+16 saat) (Davranış Bilimleri Enstitüsü, 2016, İstanbul)

 • Bilgi Üniversitesi Çift ve Aile Terapisi Sertifika Programı (518 saat) (2012-2014, İstanbul)

 • Şema Terapi (Dr. Alp Karaosmanoğlu, 2013, İstanbul)

 • Grup Psikoterapileri (Dr. Çağla Gülol, 2013, İstanbul)

 • Nöropsikolojik Değerlendirme (Uzm. Psk. Ayfer Tumaç, 2012, İstanbul)

 • Kognitif ve Davranış Terapileri Eğitimi (Doç. Dr. Hakan Türkçapar, Ekim 2007-Ocak 2008, Ankara)

 • Tematik Algı Testi Eğitimi (Doç. Dr. Azmi Varan, 2007, Adana)

 • Transaksiyonel Analiz Eğitimi (Doç. Dr. Azmi Varan, 2007, Adana)

 • Zor Vakalarla KDT Eğitimi (Dr. Leslie Sokol, 2010, İstanbul)